Liepos 27 d., penktadienį, LR sveikatos apsaugos ministerijoje, kartu su Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovais vyko Vaistų gamintojų asociacijos susitikimas kompensuojamųjų vaistų likučių valdymo problemoms spręsti.

Asociacijos valdybos pirmininkas Darius Sinkevičius informavo apie egzistuojančią likučių valdymo problemą ir situaciją, jog pacientai negali nusipirkti jiems būtinų kai kurių vaistų atskiroms ligoms gydyti. Dar nemažos dalies preparatų, kurių sąrašą praplėtė VVKT atstovas, tos dienos duomenimis, pakaks mažiau nei dviejų savaičių pacientų poreikiui užtikrinti. Darius Sinkevičius atkreipė dėmesį, kad pakeisti vaistą pacientai galėtų tik nekompensuojamu preparatu mokant pilną vaisto kainą.

Asociacijos valdybos pirmininkas ne kartą yra perdavęs narių nuomonę ir akcentavęs, kad šiuo metu galiojantys reikalavimai išlikti kainyne yra per griežti, o spręsti problemą reikia paliekant kainyne didesnį kiekį gamintojų ir jų tiekiamų vaistų. Taip pat taikyti visiems gamintojams vienodas vaistų grupavimo sąlygas. Asociacija siūlė ministerijai palikti kainyne pacientams būtinus kompensuojamus vaistus, nebraukiant jų kitą ketvirtį.

Primename, kad dėl SAM naujos kompensuojamųjų vaistų tvarkos, į III ketv., nuo liepos 12 d. įsigaliojusį, kainyną nepateko 366 vaistai, o daugiau nei 200, neatitikę tvarkos, buvo įtraukti atskiru ministerijos sprendimu nustatant šių vaistų skyrimo apribojimus. Yra pozicijų, kur liko tik vienas gamintojas/tiekėjas. Kainynas nuo jo išleidimo yra nuolatos pildomas, keičiamas.