2019 metais pacientai išleido

23 mln

Kompensuojamųjų vaistų priemokoms

147 mln

Nereceptiniams vaistams

129 mln

Nekompensuojamiems receptiniams vaistams

Pasisakome už racionalų vaistų vartojimą ir užtikrinimą, kad pacientai jiems paskirtus vaistus atsakingai vartotų diagnozuotai ligai išgydyti ar suvaldyti.

KOMPENSAVIMO LYGMENYS

Pasisakome už platų ir visiems vienodą receptinių vaistų kompensavimą.

VAISTAI PAGAL LIGĄ

Vaistai privalo būti skiriami pagal ligos indikacijas ir už paskirtus vaistus pacientui valstybė privalo kompensuoti didžąją dalį arba visą sumą.

TEISĖ SKIRTI IR RINKTIS VAISTĄ

Gydytojui turi būti suteikta teisė be apribojimų skirti kompensuojamąjį vaistą, jeigu pacientui nustatytos konkrečios ligos indikacijos. Pacientas privalo turėti teisę pasirinkti kompensuojamąjį vaistą iš plataus vaistų sąrašo, įvairios farmacinės formos ir stiprumo, dozuotės.

VAISTŲ PRIEINAMUMAS

Senstanti visuomenė, gerėjančios gyvenimo sąlygos ir kiti veiksniai didina lėtinių ligų skaičių, jaunina pacientų amžių. Dėl šių priežasčių būtina gerinti vaistų prieinamumą visų amžiaus grupių ir įvairias pajamas gaunantiems pacientams labai nedidinant bendrųjų valstybės išlaidų vaistams.

PERLEISTOS VERTĖS

Asociacija siūlo šiuo metu VGA narių pagal Atskleidimo kodeksą savanoriškai deklaruojamų perleistų verčių sveikatos priežiūros įstaigoms ir specialistams sistemą perkelti į teisės aktus ir taikyti visoms Lietuvoje veikiančioms farmacijos kompanijoms. Asociacijos narės lėšas, skirtas gydytojų švietimui ir mokymams, naudoja skaidriai.

VAISTŲ POLITIKA

Mūsų nuomone, vaistų politika turi taikyti lygiateisiškumo principą, būti orientuota į visus pacientus, didinant vaistų prieinamumą, mažinant pridėtinės vertės mokestį (PVM) visiems vaistams, mažinant paciento ir jo šeimos ūkių patiriamas išlaidas vaistams.

© Copyright - VGA

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba nesutikę naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku