Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungos EPILĖ laikinosios prezidentės Donatos Balčikonienės iniciatyva, įvyko susitikimas su Vaistų gamintojų asociacijos direktore Rasa Bričkiene. Susitikimo metu Donata Balčikonienė išreiškė didelį susirūpinimą, kad naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne neliko ypač jiems svarbių vaistų mažų dozuočių. Tai ne vienintelė problema. Yra ir tokių sąjungos narių, kurie iš keturių savo vartojamų vaistų naujame kainyne nerado net trijų. Pacientai nuogąstauja, kad, didelė tikimybė, jog išbraukus vaistą iš kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno, vaistų gamintojai pasitrauks iš Lietuvos rinkos. Pacientai neturės galimybės įsigyti pageidaujamo vaisto net sutikdami mokėti pilną kainą.

Epilepsija sergantys pacientai, norėdami kontroliuoti ligą ir išvengti nepageidaujamų poveikių, privalo griežtai laikytis gydytojų paskirto gydymo bei negali be apsilankymo pas specialistą epileptologą ir specialių tyrimų, keisti vaistų. „Nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka neužtikrina epilepsija sergantiems pacientams galimybės tęsti pradėtą gydymą.“ – teigia LESS EPILĖ laikinoji prezidentė. Ji išreiškė norą jungtis prie organizacijų, siekiančių, kad kompensuojamųjų vaistų kainyne išliktų kuo didesnis vaistų, jų dozuočių ir pakuočių pasirinkimas pacientams.

„Dažnas vaistų keitimas pažeidžia LR SAM 2011 m. kovo 29 d. Įsakymą NR. V-303 „Dėl epilepsijos ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais tvarkos aprašo patvirtinimo“, kuriame rekomenduojama gydymo eigoje nekeisti vaisto farmacinės formos ar vaisto gamintojo.“ – papildo Donata Balčikonienė.

Plataus kompensuojamųjų vaistų asortimento bei pacientų teisių ir pasirinkimo užtikrinimo siekia ir Vaistų gamintojų asociacija. Asociacija laikosi nuomonės, kad svarbus kiekvienas pacientas. Ir jeigu bent vienas negauna jam svarbaus kompensuojamojo vaisto ar yra priverstas keisti savo vaistą, vadinasi reikia taisyti kompensuojamųjų vaistų tvarką.

Lietuvoje epilepsija serga daugiau nei 28 000 suaugusiųjų ir vaikų, kurie kasdien gyvena su liga, reikalaujančia nuoseklaus palaikomojo gydymo vaistais. Ligos kontrolė šiems pacientams yra gyvybiškai svarbi dėl jų gyvenimo kokybės užtikrinimo ir pilnaverčio buvimo tarp mūsų.